Kompresory spalinowe

Kompresory spalinowe używane są ludziom już od dawna, w wielu sektorach są one w powszechnym wykorzystaniu. Duże firmy zawsze mają ich w nadwyżce, gdyż współcześnie większość hal produkcyjnych potrzebuje do funkcjonowania kompresorów. Jednak w chwili zakładania nowej firmy zakup od początku nowego sprzętu może wiązać się z całkiem sporym kosztem. Gdzie kupować kompresory spalinowe, żeby nie wydać na nie fortuny?

Aby zaopatrzyć swoją pierwszą fabrykę w sprężarki najwyższej jakości nie potrzebujemy właściwie ich kupować, wystarczy wybrać opcję leasingu. Przedsiębiorcy mogą go uzyskać bezpośrednio u producenta sprężarek, operują oni nie jedynie nowymi maszynami, ale również używanymi. Oczywiście kwota dzierżawy pojedynczej sprężarki uzależniona jest od stanu, wieku a także możliwości maszyny. Producent zawiera z nami kontrakt na czas określony, w tym czasie jesteśmy zobligowani do comiesięcznego wpłacania odpowiedniej sumy abonamentu, w zamian za perspektywę używania kompresorów we własnej fabryce. Po upływie umowy możemy kompresory spalinowe odkupić lub tez zrezygnować z wynajmu. Kolejną, atrakcyjną alternatywą jest kupno urządzenia z drugiej ręki. Wiąże się to jednak z ryzykiem kupna trefnego towaru, chociaż cena może być niezwykle interesująca. Powinniśmy używane kompresory kupować u sprawdzonego sprzedawcy, przykładowo dużej firmy, która systematycznie wymienia sprzęt na lepszy model. Takie używane kompresory spalinowe mogą nam służyć jeszcze parę lat, trzeba tylko przestrzegać odpowiedniej konserwacji maszyny. 

Profesjonalne kompresory do użytku przemysłowego są raczej drogimi maszynami. Debiutujący przedsiębiorca może zakupić je w niższej cenie, decydując się na używane egzemplarze. Można również wydzierżawić nowy kompresor bezpośrednio u producenta. 

Zobacz także: serwis atmos

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *