Metoda na telemarketerów – sprawdź kto dzwonił

Wszechobecny internet, jak wszelkie łupy technologii z których korzystamy ma swoje walory jak oraz minusy. Wielu korzysta z portali społecznościowych, kupuje w sklepach internetowych, rejestruje konta na forach – wszędzie tam pozostawiamy po sobie jakiś ślad. Chociaż bezlik korporacji oferujących nam swoje usługi w sieci zapewnia nas o anonimowości oraz zabezpieczeniu danych, tak w istocie nie są w stanie zrobić tego zawsze oraz w 100 procentach. Zawsze gdzieś nastąpi nawet „drobny wyciek” danych, w rezultacie czego zdarza się, że jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam kolejną usługę czy produkt. Na szczęście wolno temu zaradzić oraz nie marnować drogocennego czasu na niepotrzebne rozmowy – wystarczy jedynie sprawdzić kto telefonował, korzystając ze specjalnej wyszukiwarki.

 

Czyj to numer, innymi słowy w jaki sposób uniknąć niewygodnych rozmów

Dręczenie telefonicznymi propozycjami nie musi świadczyć, że ktoś uzyskał numer nielegalnie – w obszernej mierze tymi nękającymi nas figurami są pracobiorcy korporacji, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to przedstawiciele banków, operatorów sieci komórkowych czy też innych firm. Rozmowa z nimi rzadko należy do przyjemności i mało kto ma na nie chętkę lub czas. Jeżeli wiec nie czekacie na żaden istotny telefon, możecie po prostu nie odbierać oraz uczynić co to za numer – kto próbował się z nami oczywiście skontaktować.

 

Kto dzwonił – z jakiego powodu należałoby korzystać z wyszukiwarek numerów?

Korzystanie z wyszukiwarek numerów pozwala na:

•             sprawdzenie do kogo należy numer (jeśli jest to złośliwe połączenie będzie oznakowane jako numer „nękający”

•             sprawdzenie opinii o numerze telefonu

•             dodawanie numerów telefonów

•             pisanie opinii

Usługa, jaką proponują portale rodzaju ktodzwonil.net jest odpowiednia też właśnie dlatego, że coraz częściej słyszy się o przypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się wiadomość o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego ma prawo być fatalne w skutkach dla portfela. Często bowiem są to numery oszustów, których projektem na biznes jest zarabianie właśnie na połączeniach telefonicznych, jakie nawiasem mówiąc przeważnie są właściwie drogie. W pewnych momentach i samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w podobne efekty. Należałoby wobec tego mieć się na baczności oraz uczynić czyj to numer jeżeli ma się jakiekolwiek wątpliwości – tym bardziej, że ma się możliwość zrobić to błyskawicznie i sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *