Wyprawa na wschód od Polski – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy wyjeżdżali przede wszystkim na Zachód, nie tylko do pracy, lecz również w celach krajoznawczych. Dzisiaj coraz to więcej osób obiera kierunek wschodni, ponieważ Wschód wrócił ostatecznie do łask. Ten urzekający region to optymalne miejsce na zresetowanie się i nabranie sił. Na wschodzie organizowane są również Wycieczki do Lwowa z Rzeszowa. Oczywiście najchętniej na wschód jeżdżą osoby, jakie cokolwiek wiedzą o tym rejonie i uwielbiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem i zamiarem wypraw z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już niemalże codzienność każdego przewodnika turystycznego po wschodniej domenie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, paletą barw, wyśmienitą kuchnią i niezwykle, ale to niezmiernie niskimi cenami. Wielu Polaków entuzjastycznie wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, ponieważ to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co wypada wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, wobec tego na przejściu granicznym zostaniemy spytani o paszport, trzeba być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy nadzwyczaj długo, niekiedy nawet kilkanaście godzin. Wynika to z obszernego ruchu przemytniczego nad którym próbują zapanować oraz Polska, oraz Ukrainy.
• Najszybsza i najtańsza jest wycieczka na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu miejsc podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Naturalnie, że tak, a jeżeli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez trwogi. Po ukraińsku można się dogadać z kimś nawet bez znajomości języka, wynika to z przynależności oraz polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są niesłychanie podobne, wystarczy ich tylko należycie używać.
Najogromniejszą oraz najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wycieczki do Lwowa to atrakcja, z jakiej korzysta wielu wędrowców. Lwów to zabytki, imponująca kuchni oraz co niemiara inspiracji dla dziennego życia.

 

Sprawdź także: www.wycieczkilwow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *