SimCity fenomen gry

Wszyscy, którzy są entuzjastami rozmaitego typu gier komputerowych z całą pewnością odpowiednio wiedzą, na czym bazuje gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta modna już gra jest znana na całym świecie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, pierwotnie wcale nie miał takiego założenia. Pierwotnie bowiem gra miała być programem sprzyjającym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli kreować modele do obrazowania ludzi. Dziś gra „The Sims” jest grą popularną i cenioną, wydawaną przez jednostkę Maxis. Jeśli mielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to trudne, właśnie dlatego, że gra ta wielokrotnie honorowana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tej atrakcyjnej gry pozostała wydana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co ciekawe, gra ta nigdy tak w zasadzie nie miała jasno oraz precyzyjnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania wiele zadań, rozpocząwszy od budowy domu aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywa bardzo wciągające z powodu wielu możliwości, jakie zapewnia gra. Nie skłamiemy także, jeżeli dodamy, że gra ta tak w rzeczy samej może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceń stworzonym przez siebie postaciom (samodzielnie możemy nadawać im imiona, wybierać odcień skóry lub kolor włosów). Ważne jest wobec tego to, aby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak oraz na wypoczynek czy na spożywanie pojedynczych pokarmów. Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszych czynnościach, wtenczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy, jednakże oczywiście możemy wprowadzić do gry totalnie oryginalnych Simów, znów przez siebie stworzonych.

Gra „The Sims”, jak i jej kolejne części zdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają to w głównej mierze gigantycznemu gronie odbiorców, do których gra jest dedykowana. Nie jest ona bo tylko i wyłącznie grą typowo żeńską lub typowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płci oraz z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest przede wszystkim dwu i trójwymiarowa grafika, jaka czyni grę wybitnie ciekawą i wciągającą. Wszelkie kreowane przez graczy postacie są w takim razie trójwymiarowymi przedmiotami – sprawdź również SimCity BuildIt Hack.

Theme niekończącej się gry był do tej pory wykorzystywany w nielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon), ale żadna seria wcześniej nie zdobyła tak kolosalnej popularności. „The Sims” jest więc pierwszą częścią serii, która odniosła fenomenalny powodzenie na kompletnym rynku gier komputerowych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *