Czysta woda dla Ciebie

uzdatnianie wody

Woda mineralna to pierwocina życia, jednakowoż przez zanieczyszczanie otoczenia oraz występujące w nim toksyny oraz ona staje się potencjalnym zagrożeniem dla życia i witalności człowieka. Wobec tego również każda woda, którą wydobywa się z różnych źródeł musi przejść proces uzdatniania przed dopuszczeniem jej do konsumpcji.

Na czym bazuje uzdatnianie wody? Należy zdać sobie sprawę z tego, że uzdatnianie to stereotypowy proces dopuszczenia wody do konsumpcji przez ludzi. Sam proces to nic innego jak poprawa jakości wody, aby ta spełniała wszystkie wskazane prawem normy i nie stwarzała zagrożenia dla organizmów żyjących. Uzdatnianie wody składa się z pojedynczych etapów, jakie powinny nastąpić po sobie, aby woda stała się wodą pitną i nie szkodziła człowiekowi:

 

1)            etap 1: napowietrzanie, jakie natlenia wodę oraz eliminuje rozpuszczone w niej nieprzydatne gazy,

2)            etap 2: filtrowanie, jakiego celem jest odseparowanie niepożądanych substancji,

3)            etap 3: dezynfekcja, która eliminuje zagrożenia chorobotwórcze takie jak bakterie, wirusy oraz grzyby;

4)            etap 4: zmiękczanie, to stosowane jest przede wszystkim w owym czasie, kiedy woda ma być spożytkowana w przemyśle

 

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że dobór metody uzdatniania wody w kolosalnej mierze zależy od rodzaju ujęcia wody. Czemu tak się dzieje? Powód jest typowy: różnorodne ujęcia wodne charakteryzuje różnorodny poziom i typ zanieczyszczeń, wobec tego też inaczej przebiegać będzie uzdatnianie wody z ujęcia powierzchniowego, inaczej z drenażowego, a jeszcze inaczej z głębinowego, czyli podziemnego. Najczystsza woda pochodzi z ujęcia głębinowego, ponieważ w jakiś sposób sama ulega procesowi samooczyszczania, co nie świadczy nie pragnie uzdatniania.

Zobacz także:

http://www.cin.org.pl/rynek-uzdatniania-wody-juz-nigdy-nie-bedzie-taki-sam/

oraz

http://www.cin.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *