The Sims – zjawisko gry

Wszyscy,którzy są wielbicielamiróżnorodnego typu gier komputerowych z całą pewnościąporządnie zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. W jaki sposób się okazuje, ta znanajuż gra jest znana na całym globie, choć jak przyznaje sam jej twórca, początkowo w żadnym razie nie miał takiego założenia. Pierwotniebowiem gra miała być programemsłużącym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli kreować modele do obrazowania ludzi.

Dziśgra „The Sims” jest grą słynną i cenioną,wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeżelimielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to skomplikowane,wskutek tego, iż gra ta często dopuszczana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tejkultowej gry zostałaopublikowana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co zajmujące, gra taprzenigdy tak właściwie nie miała jasno i precyzyjniezdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania dużozadań, rozpocząwszy od budowy domu aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywaniezmiernie wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie zapewnia gra. Nie skłamiemy również, jeżeli dodamy, że gra ta takw zasadzie może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceńskonstruowanym przez siebie postaciom(samodzielnie jesteśmy w stanie nadawać im nazwy,wybierać odcień skóry lub kolor włosów). Istotnejest więc to,żeby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak i naodpoczynek czy na spożywaniepojedynczych pokarmów.

Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszychdziałaniach, wówczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy,niemniej jednak oczywiściejesteśmy w stanie wprowadzić do grycałkowicienowych Simów, raz jeszcze przez siebieutworzonych.Gra „The Sims”, jak i jej kolejne częścizdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają tow głównej mierze gigantycznemu gronie odbiorców, do jakich gra jest adresowana. Nie jest onaalbowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską lubtypowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płcii na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest w głównej mierze dwu oraz trójwymiarowa grafika, która czyni gręnadzwyczajinteresującą i wciągającą. Wszystkiekomponowane przez graczy postacie są w związku z tym trójwymiarowymiobiektami – sprawdź również SimCityBuildItCheats.

Theme niekończącej się gry był do tej pory użytkowany wnielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon),ale żadna seria wcześniej nie zdobyła takogromnej popularności. „The Sims”jest w takim razie pierwszączęścią serii, jaka odniosła nadzwyczajnysukces na kompletnym rynku gier komputerowych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *